Eşsiz lezzetler yaratmak için, kavurma ustasının yetenekleri ve kaliteli çekirdek seçimi dışında; kullanılan kahve kavurma makinesi de çok büyük önem taşır.

Genel görüşe göre; lezzetli bir kahve yapmanın sırrı %60 kahve çekirdeği kalitesi, %30 kavurma ve %10 demleme/hazırlanma sürecidir. Durumun geneline baktığımızda; kahve kavurma sürecinin, finale etkisi %90lık bir orandır. Size en uygun kahve kavurma makinesini bulmak için, öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Geleneksel tarzda kahve kavurmak için; sıradan bir makine tercih edilebilir. Geleneksel yöntem ile kavrulan kahveler; genelde tatsız, aromasız, odunsu ve acı bir tat içerir. Nitelikli kahve kavurabilmek için, kavurma makinesinin de nitelikli olması şarttır.

Özel profilleri oluşturacak olan kavurma ustası, gereken dinamikleri uygulamak için tüm kontrolleri ve varyasyonları kendisine sunacak bir makine tercih etmelidir. Kuban, Nitelikli kahve için gereken ihtiyaçları karşılalayacak “Supreme” serisini üretmeye başladı.

Supreme serisi, dünya kalitesinde ham madde, elektrik ve elektonik ekipmanlar kullanımının yanı sıra, özellikleri ile de dünya markası makinelere rakip olmaktadır. Kuban Supreme, oransal alev seviyesi özelliğiyle kademeli olarak değiştirilebilir.

Yenilenen tambur yapısı, kahve çekirdeklerini tambur içerisinde homojen dağıtır ve homojen olarak ısı transferini gerçekleştirir. En ideal (%55 boşluk – %45 doluluk) prensibi ile çalışmaktadır. Döküm tambur kapağı sayesinde, ısı tutulumunu en üst düzeyde sağlar. Aynı zamanda; tambur hızı 30-70 RPM arası kademeli olarak değiştirilerek, yavaş veya agresif kavurma teknikleri uygulanabilir.

blog kuban mockup Kuban®

Arttırılmış sıcaklık izolasyonu sayesinde; iç enerjinin verimli kullanılmasının yanı sıra, enerji tasarrufu sağlamaktadır. Havaakışı seviyesi kontrol paneli üzerinden de ayrıca kolaylıkla değiştirilebilir. 270 derece dönebilen soğutma tamburu sayesinde, taş ayırıcı ve diğer ekipmanları rahatça pozisyonlandırmanızı sağlar.

Soğutma tamburu ayrıca yerinden çıkarılabilir ve makinenin bakımı/temizliği kolayca yapılabilir. Kullanıcılar, Kuban profil yazılımı sayesinde; tüm değişkenleri gözlemleyebilir, kontrol edebilir, gerektiğinde değiştirebilir ve dilediği zaman kaydettiğiniz profili geri çağırabilir. Bunun yanı sıra; bilgisayar tabanlı dünyaca ünlü profil yazılım sistemleri ile tam uyumlu çalışır ve makine bilgisayar üzerinden de kontrol edilebilir. Kuban Supreme ile yepyeni ve bambaşka bir kavurma deneyimi sizi bekliyor.